Bursa’da Başkan Aktaş ilçeler lansmanını 2 Mart’ta yapacak

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yenişehir ilçesinde sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, hemşehri dernekleri temsilcileri ve muhtarlar biraraya geldi. İmren Izgara Düğün Salonu’ndaki toplantıya, Lider Alinur Aktaş’ın yanı sıra Yenişehir Belediye Lideri Davut Aydın, AK Parti İlçe Lideri Mehmet İleri, MHP İlçe Başkanı Arif Eren, Yenişehir Belediyesi eski Lideri Süleyman Çelik, siyasi parti temsilcileri ve meclis üyeleri de katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Lider Alinur Aktaş, kıymetli bir seçimin daha arifesinde olduklarını, bu seçimin akabinde 4 buçuk sene rastgele bir seçimin olmayacağını söyledi.

Zor geçen günlere karşın mazeret üretmeden hem Bursa’ya hem de afet yaşayan öteki kentlere yetişmeye ve hizmet üretmeye çalıştıklarını belirten Lider Aktaş, ilçeyle yahut kentle alakalı gelen her taleple ilgilendiklerini söz etti. Bursa sonları içerisinde çağrıldıkları her yerde olduklarını lisana getiren Lider Aktaş, “Biz mahallî yöneticiyiz. Kentle yatıyoruz. Kentle kalkıyoruz. Düşlerimde Bursa’yı görüyorum. Cenazesinde, düğününde, acısıyla tatlısıyla Bursalılarla birlikte oluyoruz. Bizim bu kente dair kederimiz ve heyecanımız var. Birileri ise bizim kente kazandırdığımız hizmetleri, ‘yapacağız’ diye konuşuyor. Bursa’dan bu kadar habersizler. 55 bin nüfuslu Yenişehir ve 103 bin nüfuslu Mustafakemalpaşa ile 110 bin nüfuslu Mudanya ve 125 bin nüfuslu Gemlik’teki hizmetleri kıyaslayın. Gemlik’te anlatılabilecek Atatürk imzalı ve Keloğlan heykeli var. Mudanya’da Yıldıztepe projesi 10 yıldır konuşuluyor. Nilüfer’de ise Anadolu Arastası projesine 28 milyon harcanmış. Kaba inşaat dışında ortada bir şey yok. Yenişehir ve Mustafakemalpaşa’da ise altyapıdan üstyapıya kadar hizmetlerimiz say say bitmez. Bırakın hizmet yapmayı, yapılan hizmetleri de engellemek ismine strateji güden bir bölümler karşı karşıyayız” diye konuştu.

2 MART’TA LANSMAN

Bursa’nın 17 ilçesine ayrım yapmadan hizmet götürdüklerini anlatan Lider Alinur Aktaş, Yenişehir ilçesine de Kültür Merkezi ve Gençlik Merkezi kazandırmayı planladıklarını söyledi. Tarımın ve biberin kenti olan Yenişehir’in gelişen endüstrisi, süratli tren ve otoyollarla bir arada Bursa’nın gelişime açık en hoş ilçelerinden biri olduğunu belirten Lider Aktaş, “Sivil toplum kuruluşlarına, hemşehri derneklerine yaptıklarımızı ve yapmak istediklerimizi, Yenişehir özelinde yapmak istediklerimizi anlattık. 2 Mart’ta da lansmana çıkıp ilçeler özelinde neler yapacağımızı tek tek tabir edeceğiz. Bizler çok hoş işler başardık. Tekrar başaracağız. Fakat hiçbir şey yapmayanlar güya bir şey yapıyormuş üzere algı içerisindeler. Kalan süreçte takımlarımız de alanda olacak ve vatandaşlarımızı dinleyecek. Programa katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, bu memlekete hizmet eden, taş üstüne taş koyan herkese teşekkür etti. Misyona geldikten sonra verdikleri tüm sözleri ziyadesiyle yerine getirdiklerini anlatan Aydın, “İlçemizde 40’ın üzerinde proje gerçekleştirdik. Her birinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın desteği var. Liderimiz kapalı pazaryerini yaptı. Babasultan Parkı’nı yaptı. Bizlere daima birincileri yaşattı. İlçem ismine kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir