CHP Mudanya adayı Dalgıç eşitliğe imza attı

BURSA (İGFA) – CHP Mudanya Belediye Lider adayı Deniz Dalgıç, 8 Mart Dünya İşçi Bayanlar Günü ve Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Uğraş Günü’nde, CHP’nin halkçı belediyecilik anlayışını yansıtan ve Genel Lider Özgür Özel tarafından kamuoyuyla paylaşılan Eşitlik Siyaset Belgesi’ni imzaladı.

CHP Mudanya İlçe Başkanlığı’nda, bayan kolları temsilcileri ve Mudanyalı bayanların iştirakiyle gerçekleşen imza merasiminde konuşan Dalgıç, “Belediye Başkanlığı yaptığım mühlet içerisinde tüm unsurlara uyacağımı, bayanlarımızın gözü önünde taahhüt ediyorum” dedi. Dalgıç, toplumsal cinsiyet eşitliği için çabayı içeren dokuz unsurluk taahhütnameyi imzalayarak başta bayan ve erkek ortasındaki ayrımcılık ve cinsiyet eşitsizliği olmak üzere her türlü eşitsizliğe karşı uğraş edeceğini söyledi.

Belediye hizmetlerinde kendilerine başvuran vatandaşları hiçbir biçimde ayırmayacaklarını, ırk, mezhep, inanç ve siyasi tercih farkı olmaksızın herkese eşit hizmet edeceğini söyleyen Dalgıç, “Göreve geldiğimizde, hizmetlerin planlanması, uygulanması ve yürütülmesinde iştirakçi bir anlayışla hareket edeceğiz ve her türlü ayrımcılık ile şiddetin karşısında duracağız.” dedi.

Üreten bayanlara öncelik vereceklerini tabir eden Deniz Dalgıç, hem bayanları, hem de gençleri iktisadın içine katmak gerektiğini belirterek, “Kadın kooperatiflerimizin ürettiği eserlerin satışını kolaylaştıracak projeler geliştireceğiz. Üretimi teşvik ederek, tüm bayanlarımızı üretime dahil edeceğiz.” dedi.

Öte yandan 8 Mart programını yalnızca bayanlara ayıran CHP Mudanya Belediye Lider Adayı Deniz Dalgıç, günü bayanlara yönelik etkinliklerle dolu dolu geçirdi. Sabah vardiya değişiminde, Yazaki Wiring Technologies Mudanya Fabrikası’nda çalışan bayan çalışanlara karanfil vererek günlerini kutlayan Dalgıç, sonrasında Mudanya Kent Kurulu Trekking Kümesi ile bir ortaya geldi. Daha sonra Çepni ve İpekyayla mahallelerini ziyaret eden Dalgıç, buradaki üretici bayanları ziyaret ederek üretim süreçlerini inceledi ve karşılaştıkları problemleri dinledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir