Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu: Hedef her kulvarda zirve

Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor için gayenin her vakit tepede yer almak olduğunu bildirdi.

Ağaoğlu, Trabzonspor Mecmuası’nın aralık ayı sayısındaki yazısında, genel manada saha sonuçlarına bağlı olumlu ya da olumsuz gelişmelerin etken olduğu futbol kulüplerinde, idareler tarafından kısa, orta ve uzun vadeli plan ve programlar uygulandığını lisana getirdi.

Kulüp yöneticilerinin her türlü olasılığa karşılık verebilecek plan ve projelerinin olmasının, vakit içinde yaşanabilecek sıkıntıların tahlilinde yol haritası oluşturduğunu kaydeden Ağaoğlu, şöyle devam etti:

“Trabzonspor olarak sportif alandaki muvaffakiyet kadar, kulüp iktisadının de istikrarlı ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşması için önemli manada efor gösteriyoruz. Sportif alanda, Avrupa’da Şampiyonlar ve UEFA Ligi’nden elenmemize karşın, Konferans Ligi’nde play-off oynayarak yolumuza devam ediyoruz. Bugünkü durumda, Trabzonspor, önündeki Süper Lig, Türkiye Kupası, Muhteşem Kupa ve Konferans Kupası’nı elde etmek için dört kulvarda yarışın içinde bulunmaktadır. Tüm kulvarlarda da gayemizin dorukta yer almak olduğunu söz etmeme gerek olmadığına inanıyorum, zira Trabzonspor için gaye her daim dorukta yer almaktır.”

Ağaoğlu, bu yarışta taraftarlarının tribünleri doldurarak yapacakları maddi ve manevi katkının çok değerli olduğunu da vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Yalnızca ülkemizin değil, dünyanın en büyük sivil toplum ve taraftar örgütlenmelerini oluşturan futbol kulüplerinin, bilhassa pandemi sürecinden sonra gelirlerinde büyük bir gerileme yaşandığı bilinen bir gerçektir. Yalnızca naklen yayın gelirlerinde bile yüzde 80 oranında bir azalmanın meydana gelmesi, kulüplerin kasası için acı olan bu gerçeği anlatmak için kâfi olacaktır. Bu süreci taban hasar ile atlatabilmenin gayretine herkesin yapabileceği bir katkının olduğuna inanıyoruz. İşte bunun için tribünlerimizi büsbütün dolu görmek istiyoruz. Doldurmak yetmez, taraftarlarımızın tepeyi elde etme yolunda futbolcularımıza hiç susmayarak ateşleyici tezahürat ile takviye olmasını da bekliyoruz. Bu dayanak ile gelecek muvaffakiyet, elde edilecekler, tıpkı vakitte Trabzonspor’un ekonomik kazanımlarını da arttıracaktır. O vakit daima birlikte hareket edip, her yerde kazanan bir Trabzonspor’u yaşamak ve yaşatmak dileğiyle.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir