Ünlülerin çocukları büyüdü… Ünleri, ailelerini bile gölgede bıraktı

“Nepo baby” aslında yalnızca son yıllarda tartışılan bir mevzu değil; ünlülerin kendileri üzere çocuklarının da şan şöhrete kavuşması daha evvel de eleştirilmiş, bu hususta farklı görüşleri karşı karşıya getirmişti.

Evet, bir vakitler şov dünyasında fırtınalar estiren ünlülerin o ufak çocukları büyüyor ve hatta ailelerinden bile daha ünlü oluyorlar. İşte son yılların en dikkat çeken “nepo baby”leri…

KHLOE, KOURTNEY VE KIM KARDASHIAN

“Keeping Up with the Kardashians” gösterisiyle ünlenen Khloé, Kourtney ve Kim Kardashian, günümüzün en ünlü isimleri oldu. Kardashian kardeşler toplumsal medya paylaşımlarıyla da dikkat çeken isimler ortasında.

Üç kardeşin merhum babaları Robert Kardashian birinci olarak 90’lı yıllarda arkadaşı O.J. Nicole Brown Simpson ve Ronald Goldman’ın cinayet davası sırasında Simpson’ın savunma grubunda yer aldı. Duruşma hala 90’ların i bırakan olaylarından biri.

KENDALL VE KYLIE JENNER

Son yılların en ünlü isimleri ortasında hiç elbet Kendall ve Kylie Jenner da yer alıyor. Jenner kardeşler, üvey kız kardeşleri Khloé, Kourtney ve Kim Kardashian üzere aslında ailelerindeki ünden yararlanan isimlerden.

Ünlü bir Olimpiyatçı olan Caitlyn Jenner, 1976 yaz oyunlarında dekatlonda altın madalya kazandı. Aslında William Bruce Jenner olarak dünyaya gelen ünlü isim, 2015-2016 yıllarında, cinsiyet geçişine odaklanan “I Am Cait” isimli üretimde rol aldı. 2017’de de cinsiyet değiştirerek dikkat çekti.

MILEY CYRUS

Bir vakitlerin sevilen dizisi Hannah Montana ile oyunculuk mesleğine başlayan, yıldızını parlatan ve şimdilerde ise dünyaca ünlü bir müzikçi olarak şöhret basamaklarını tırmanan Cyrus, aslında epeyce ünlü bir aileden geliyor.

Hannah Montana dizisinde de Cyrus, oyuncu babasıyla karşılıklı oynamıştı. Billy Ray Cyrus da kızı üzere hem oyunculuğuyla hem de çıkardığı albümle öne çıkmış. Ayrıyeten Cyrus’un ailesindeki tek ünlü isim babası da değil. Ünlü müzikçinin vaftiz annesi de geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Dolly Parton’dı.

DAKOTA JOHNSON

Annesi Melanie Griffith, babası Don Johnson ve hatta büyükannesi Tippi Hedren… Her biri birbirinden ünlü ve başarılı oyuncu. Dakota Johnson da Grinin Elli Tonu ile dikkat çekti ve hatta ailesinden bile daha ünlü hale geldi.

HAILEY BIEBER

2018’de pop yıldızı Justin Bieber ile evlenmeden evvel, Hailey Bieber’ın soyadı Baldwin’di. Babası Stephen ve amcaları Billy, Daniel ve Alec Baldwin ola Hailey, tam bir oyuncu krallığından geliyor.

SOFIA COPPOLA

Baba – kız Coppolalar sinema dünyasına damga vurdular.

Sinema dünyasının efsaneleri ortasında sayılan Francis Ford Coppola’nın kızı Sofia Coppola da babası kadar başarılı oldu. Yalnızca oyunculuk değil; “Lost in Translation”, “Marie Antoinette” ve “The Bling Ring” üzere sinemalarda de direktör koltuğuna geçen Coppola, babasını aratmadı.

GIGI VE BELLA HADID

Gigi ve Bella Hadid, bugün moda sanayisinde en çok talep gören modellerden ikisi. Halbuki Hadid ailesinin, tek yıldızları onlar değil; kız kardeşlerden evvel anneleri Yolanda Hadid de epey meşhurdu. Anne Hadid 2016’da ayrılmadan evvel üç dönem boyunca “The Real Housewives of Beverly Hills”in ana takımında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir